Norden

Certifierade handledare i Stahremetoden

272 personer inom och utom landet är certifierade i Stahremetoden. Här hittar du några av dem.

Sverige

OBS: Geografiskt sorterat, från norr till söder

Lappland

Petra Vajstedt, leg. sjuksköterska, dipl. massör
Solvindsvägen 37
981 36 Kiruna
Tel 070-2077163
peva73@gmail.com

Norrbotten

Ulrica Byström
805 92 Gävle
ulricabystrom@hotmail.com

Carin Albin
Albin Hälsovård AB
Östanbäcksgatan 10
871 31 Härnösand
carin.albin@gmail.com

Kicki Wickberg
Härnösand
kicki.wickberg@gmail.com

Jämtlands Län

Lena Hagström
Tingsgatan 2 A
831 37 Östersund
070-625 52 49
lena.hagstrom@telia.com

Uppland

Christina Grudéus
815 91 Tierp
christina.grudeus@gmail.com

Stockholmsområdet / Södertälje

Åsa Kramers-Edlund
Motivida

Arrendevägen 65
18730 Täby
asa@7minds.se

Gill Rohman
KBT&Konsult Gill Rohman

Tel 070-3060719
info@kbtgillrohman.se
www.kbtgillrohman.se

Lena Söderholm
Refugium – rum för samtal
Västgötagränd 13 (Medborgarplatsen)
Mobil 0708-301400
www.refugium.se

Ywonne Edwards Ahlfors
Jag&Co KBT-Samtalsterapi

Magnus Ladulåsgatan 26, 1tr
118 66 Stockholm
0708-745261
ywonne@kbt-samtalsterapi.se

Monica Arnoldsson
Limeenergy friskvård

Strandvägen 4
196 30 Kungsängen
Tel 070-497 72 62
monica@limeenergy.se
www.limeenergy.se

Mona Hallin, legitimerad dietist
Edovita legitimerad dietist AB

S:t Eriksgatan 60, Stockholm
08-503 84 34 40/070-190 34 40
info@edovita.se
www.edovita.se

Ulrika Hoffer
Råsmart

ulrika@rasmart.se
www.rasmart.se

Jessica Hackzell
Hälsa Kraft & Mod

Tureholmsvägen 157
179 75 Skå
jessica@halsakraftmod.se
070-7675448

Marie Eckerstrand
Serenity Sollentuna

Lavendelvägen 7
192 54 Sollentuna
Tel: 070-725 6700
www.serenity.se

Gerda Adelgren
Hälsoenheten
Södertälje
gerda.adelgren@sll.se

Västmanland

Solveig Brantestig
TSB Invest AB

Petter Gretasväg 4
733 36 Sala
solveigbrantestig@hotmail.com

Eivor Schenström
Läkargruppen

Källgatan 10
722 11 Västerås
eivor.schenstrom@lakargruppen.com

Katarina Bilberg, friskvårdsterapeut, kostrådgivare, mindfulnessinstruktör
Hässlöhuset

Flottiljgatan 69
721 31 Västerås
021 - 80 05 07 el 070 - 497 22 92
katarina.b@hasslocare.se
www.hasslocare.se

Närke

Anna Lena Hellgren, hälsoutvecklare, KBT-coach
Örebro läns Idrottsförbund

Lekebergs Kommun
716 81 Fjugesta
Mobil: 070-640 88 20

Barbro Andersson
Örebro läns Idrottsförbund

Karlsgatan 28
703 41 Örebro
Tel: 019 - 17 55 32
Mobil: 073 - 037 07 29
barbro.andersson@olif.se
www.olif.se
www.facebook.com/orebrolansif

Halland

Marie Wånsander, Aukt. Socionom/Kurato, KBT-terapeut (Steg 1-utbildad)
Vårdcentraler i Varberg

Tel. 070-4019356
marie.wansander@regionhalland.se
marie.wansander@gmail.com

Mildred Elstrup, Aukt socionom/Kurator
KBT-terapeut och Mindfulnessinstruktör
Vårdcentraler i Varberg
Tel: 070-635 02 15

Frida Carlsson
Linnarp 21
432 97 Rolfstorp
070-5206140
fridolina82@gmail.com

Bohuslän

Marika Laszlo Lindström, Beteendevetare/KBT-terapeut
Hälsobolaget AB

Norra drottninggatan 28
451 31 Uddevalla
marika.lindstrom@halsobolaget.se

Inger Groot
Primärvården Fyrbodal
40583 Göteborg
inger.groot@vregion.se

Västra Götaland

Helena Falkman, Hälsopedagog
Vårdcentralen Tranemo

Storgatan 42
514 34 Tranemo
0702-45 90 30

Lisa Eden
Hälsan & Arbetslivet

Hälsovetare/Hälsopedagog
031- 708 32 03
lisa.eden@vgregion.se

Christine Thörnblom, Diplomerad KBT-terapeut
Tankens Kraft

www.tankens-kraft.se
0702-134413
info@tankens-kraft.se

Helen Engström, Beteendevetare
Behandlingshemmet Källtorp AB

Box 89
548 22 Hova
0709-559994
helen.kalltorp@gmail.com

Östergötland

Anna Svensson, Hälsopedagog
Hälsofabriken

Gamla torget 1
59730 Åtvidaberg
anna@halsofabriken.se

Blekinge

Lena Tkaczyk
HälsoSmart

Adress: Nabbavägen 56
Sölvesborg 294 36
www.halsosmart.se

Katarina Månsson
Kommunhälsan
Karlskrona
katarina.mansson@karlskrona.se

Skåne

Rolf Munke
Träningsakademin

Helsingborg/Ängelholm 042/176100
resp 0431 17835
www.traningsakademin.se

Gertie Jerrhag
HälsoRevolten

Aulingatan 3 Ystad
Tel 0761 625520

Cecilia Rudnert, Kurator
Njur- och transplantationsklinik

Inga Marie Nilssons gata 40, plan 1
Skånes UniversitetsSjukhus
205 02 MALMÖ
Tel: 040 - 33 11 47

 


 

Norge

Nanna Mossberg Rylander, legitimerad dietist
Medi 3 Klinikk AS
Sundgata 12
6003 Ålesund
NORGE
Tel: +47 47 62 69 99
n.rylander@medi3.no
www.medi3.no

Finland

Marica Ainonen
Socklotvägen 78
66900 Nykarleby, Finland
mainonen@hotmail.com

Hanna Heinonen, Psykolog
EDUA Group Oy
Åbo, Finland
www.edua.fi

 

 

Vi erbjuder dig som är certifierad att kostnadsfritt delta med ditt namn/företagsnamn, yrkestitel, tel.nummer, e-postadress samt kommun under denna rubrik.

För intresse mejla dina uppgifter till Lisbeth Stahre på lisbeth.stahretelia.com

Ansvarig utgivare: Lisbeth Stahre. Info om cookies.